Awans do Finału Wojewódzkiego w koszykówce 3×3

Nasi najmłodsi koszykarze zdobyli awans do ścisłego Finału Wojewódzkiego w koszykówce 3×3 w kategorii Igrzyska Dzieci. Chłopcy grający w składzie: Pawliczuk Kuba, Cymborski Mateusz, Podgórski-Skibiński
Miłosz, Chalastra Szymon i Wójtowicz Karol wcześniej (28. 04.2026r.) zdecydowanie wygrali eliminacje Chełma zajmując I miejsce wśród sześciu startujących szkół, aby następnie w dniu 8.04.2026r. zmierzyć swoje siły na szczeblu Półfinału Wojewódzkiego w Świdniku. W tym turnieju premiowanym awansem do szóstki najlepszych drużyn w województwie nasi reprezentanci wyszli zwycięsko w starciu zarówno z gospodarzami turnieju – SP 3 w Świdniku, jak i z SP 5 w Świdniku oraz z SP w Stołpiu. Finał Wojewódzki rozgrywany będzie w Zamościu w dniu 8.06.2026 r. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi koszykarze w kategorii Igrzyska Młodzieży.
W eliminacjach miejskich w koszykówce 3×3 rozgrywanych w dniu 28.04.2026 r. tak jak ich młodsi koledzy zajęli I miejsce na siedem startujących szkół. Natomiast w zawodach na szczeblu Półfinału Wojewódzkiego w Świdniku zajęli III miejsce. Chłopcy grali w składzie: Ziemba Kajetan, Hadam Sebastian, Mulawa Kacper, Kusiak Marcin, Szwalikowski Fabian.

Możesz również polubić…

Skip to content