Korzystania z kasków przez osoby poniżej 16
3 czerwca 2026 roku wchodzi w życie nowelizacja przepisów drogowych. Tego dnia wchodzi obowiązek korzystania z kasków przez osoby poniżej 16. roku życia, które korzystają z rowerów, hulajnóg elektrycznych czy tzw. urządzeń transportu osobistego. Za dopuszczenie małoletniego do jazdy bez kasku odpowiedzialność ponosi opiekun, który może otrzymać mandat od 20 – do 100 zł
Dowiedz się wiecej poniżej linki:







