Kurator Blisko Szkoły
18 maja 2026 r. Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski w ramach cyklu „Kurator Blisko Szkoły” odwiedził Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie, gdzie spotkał się z uczniami, gronem pedagogicznym oraz pracownikami administracji i obsługi. Podczas spotkania młodzież zadawała Kuratorowi wiele pytań z różnych dziedzin życia, m.in. od kiedy pełni funkcję Kuratora Oświaty, czym zajmuje się na co dzień, jaki jest jego ulubiony klub piłkarski, czy lubi czytać książki i słuchać muzyki, kim chciał zostać w młodości oraz czy ma psa lub kota. Rozmowa przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się aktywnością i dużą ciekawością świata. Po spotkaniu z uczniami Kurator zwiedził szkołę oraz uczestniczył w kilku lekcjach i zajęciach, biorąc aktywny udział m.in. w zajęciach rewalidacyjnych, lekcji języka angielskiego, biologii oraz edukacji wczesnoszkolnej. Następnie odbyło się spotkanie z nauczycielami szkoły, podczas którego przekazali swoje uwagi dotyczące m.in. opieki nad uczniami podczas wycieczek i wyjść szkolnych. Zwrócili się również z prośbą o wsparcie w kwestii powołania Rzecznika Praw Nauczyciela. W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie Teresa Mościcka. Wizyta odbyła się na zaproszenie Dyrektor Szkoły Barbary Anchimowicz.







