Warsztaty teatralne II

Dnia 16-go marca po raz kolejny mieliśmy możliwość poprowadzenia i uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu jakim były warsztaty teatralne przygotowujące młodych adeptów sztuki aktorskiej do swoich pierwszych występów na scenie. Pracowaliśmy nad pracę z partnerem na scenie, poruszania się w przestrzeni scenicznej, pracą z ciałem i emisją głosu. Młodsi uczestnicy zafascynowani, improwizowali bajkę pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Było to przedstawienie, w którym lalki- pacynki zdominowały uwagę naszych młodych uczestników. Widzom podobało się także tym bardziej, że były to najmłodsze dzieci, które z zafascynowaniem śledziły losy bohaterów. O talencie aktorów świadczy fakt, iż było to przedstawienie improwizowane, a wszyscy znali historię głównej bohaterki, czyli „Czerwonego Kapturka”. Tym samym poznaliśmy historię teatru lalek, a dokładniej pacynki, i techniki pracy z taką lalką.

W drugiej części spotkania pracowaliśmy z rekwizytami i omawialiśmy ich rolę w spektaklach teatralnych. Pracowaliśmy również nad znaczeniem gestu na scenie i pracy z ciałem w przestrzeni scenicznej na podstawie bajki „Kot w Butach”. Młodym aktorom przyszło więc uczestniczyć w improwizowanej próbie i zmierzyć się z rolą na scenie. Wszyscy otrzymali gromkie brawa i mamy nadzieję, że będzie to początek grupy teatralnej, która zawiąże się w naszej szkole.

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty, mające odbyć się 23-go marca, o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły. Odbędzie się też casting do grupy tanecznej oraz do ról: Dam Dworu, Szambelana i Marszałka w spektaklu „Kot w Butach”.  

Możesz również polubić…

Skip to content