Warsztaty teatralne

” W dniu 9 marca 2024 mieliśmy przyjemność rozpocząć cykl warsztatów teatralnych, które mają na celu wyłonienie grup teatralnych, realizujących przedstawienia w których wezmą udział utalentowani, mło9dzi aktorzy. Warto jest rozpocząć jak najwcześniej, aby przeżywać, uczestniczyć, jako aktor lub jako aktywny widz i współtworzyć spektakl lub bawić się po prostu w teatr. Teatr rozwija osobowość, wzbogaca ją i pozwala doświadczać świata i siebie w sposób szczery i otwarty, gdzie spontaniczność w teatrze sprzyja osobom, które mają trudności w komunikowaniu się ze swoim środowiskiem. Celem naszych działań jest polepszenie komunikacji z dzieckiem, jest lepsze zrozumienie codziennych problemów, ich interpretacja, a co za tym idzie profilaktyka która zapewni dziecku przyjazne i bezpieczne środowisko do nabywania umiejętności wyrażania się w różnych formach artystycznych, wzmacnianiu wiary we własne siły i kształtowaniu charakteru oraz uczestniczenia w świecie kultury i sztuki.

Rozpoczęliśmy warsztaty od najbliższej dziecku działalności twórczej, czyli animacji przedmiotu. Postanowiliśmy także spróbować swoich możliwości w animowaniu lalek i poznaniu ich historii, a także spektakli w których występują różne ich rodzaje. Pracowaliśmy także z rekwizytami, które stanowią integralną część spektakli, poruszając się w przestrzeni scenicznej samodzielnie bądź z partnerem. Mnóstwo zabawy dostarczyła nam zabawa, w której przebraliśmy się w różne postaci i doświadczyliśmy czym jest kostium i charakteryzacja dla aktora. Próbowaliśmy odgrywać scenki, tworząc tym samym własną interpretację postaci- bohatera. Doświadczyliśmy mnóstwa pozytywnych emocji i identyfikowaliśmy się z grupą i bohaterami odgrywanych spektakli.

Sztuka pozwala kształtować osobowość dziecka, ponieważ stwarza możliwość ujawnienia tłumionych uczuć, emocji, a z drugiej strony przejmuje nad nimi kontrolę i uwalnia od napięć. Celem jest więc doskonalenie osobowości dziecka, nawiązanie prawidłowych reakcji interpersonalnych w komunikowaniu się ze środowiskiem.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów, która odbędzie się już 16.03.2024 (w sobotę) o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej naszej placówki. Gościem specjalnym, jak na poprzednich warsztatach, będzie Pani Anna Puchta, pedagog i instruktor Teatru Azumi. „

Możesz również polubić…

Skip to content